Hizmetlerimiz

Elektrik Faturası Takip ve Kontrol Hizmeti

Fatura Takip ve Kontrolü

Faturanızı düşürmek kadar, takip etmek de önemlidir.İndirimli elektrik hizmeti satın almak sadece sözleşme yenileme döneminde yaptığınız anlaşma ile bitmez. Fatura üzerinde yer alan tüm bileşenlerin doğru hesaplanması gerekir. Bu hesaplamalardaki tahakkuk yönteminin de yönetmeliklere uygun yapılmalıdır.

Neden fatura takibi yapılmalıdır?

Her enerji firmasının farklı bir fatura formatı vardır. Elektrik faturalarında ücreti alınan her bir hizmetin birim fiyatı ve bunun karşılığında da bedeli yazmalıdır. Buradaki bedeller de sadece EPDK’nin belirlediği maliyet kalemleri olmalıdır.Bu kurallara uymayan ve usulüne göre elektrik faturası düzenlemeyen enerji firmaları olduğunu biliyoruz. Birçok elektrik faturasında aldığınız indirim oranı gösterilmez. Dolayısıyla sözleşme yaparken aldığınız indirim oranı ile faturalarda uygulanan indirim oranları çoğu zaman tutmaz. Bu konuda birçok şirket mağdur olmakta ve ne yazık ki bu mağduriyetlerini fark etmemektedirler. İndirim oranları ya da aktif enerji birim fiyatları dışında da enerji tedarik şirketlerinin yaptığı birçok fatura hatası mevcuttur.

Faturalarınızdaki Hataların Sebepleri Nelerdir ?

  • -Tüketim hataları
  • -Yanlış sayaç verileri,
  • -Doğru okunmayan veya girilmeyen sayaç verileri,
  • -Yanlış tarife üzerinden faturalandırma,
  • -Fazla uzun ya da fazla kısa faturalandırma aralıkları nedeniyle gerçek dışı faturalar.

Özpekel Elektrik olarak, aylık fatura takibi ve tüketim eşleştirmeleri ile fazladan ücret ödemenizi engelliyor, kayıplarınızı kazanca dönüştürüyoruz.Bu sayede enerji masraflarınızın azalması sağlayarak hem size hem de ülke ekonomisine katkı sağlamış oluyoruz. Tarife optimizasyon ve diğer hizmetlerimizi 21 Elektrik Dağıtım Bölgesinde de aynı hizmet kalitesiyle Özpekel Elektrik olarak sağlamaktayız.